Lektoři Terapie pohybem 

Hana Suberová

Majitelka a jednatelka společnosti, lektorka

 

Hanka je zkušená lektorka, jógu učí už mnoho let. Věnuje se zejména terapeutickým druhům jógy a relaxačním cvičením. Díky zdravotním problémům se z učitelky Němčiny stala lektorka jógy a čchi-kung na plný úvazek. Hanka absolvovala vícero kurzů, z nichž ji nejvíce ovlivnil směr hormonální jógové terapie a čchi-kung. Absolvovala Kurz pro lektory jógy, dále kurzy Hormonální jógové terapie a Čchi-kung pro ženy a věnuje se rozvoji v oblasti relaxačních aktivit. 

Miluje svou práci, předávat radost a pohodu ostatním

Hanka je lektorka, která má bohaté zkušenosti nejen v józe, ale i učitelství, protože je původně učitelkou. Dokáže velmi dobře motivovat a nadchnout. Cvičení s ní jsou zábavná. 

Hanka je spoluautorka knihy Spiele rund um die Natur,  píše články pro časopisy a má za sebou různé rozhovory k jógovým tématům.

Hana vede kurzy:

 • Klasická jóga
 • Hormonální jóga
 • Čchi-kung
 • Jóga smíchu
 • Relaxační semináře

Eva Janyšková

Lektorka

 

“Jóga je dialog těla a mysli na úrovni psychické, fyzické a duševní.”

Eva je drobná slečna, které jóga otočila život o 180 stupňů. Samozřejmě pozitivním směrem. Má v sobě spoustu energie a elánu, kterými snadno nakazí ostatní. Začala základním kurzem Instruktor jógy II. třídy u manželů Knaislových, a pak pokračovala školením Hormonální jógové terapie pro ženy  a pro diabetes podle Dinah Rodrigues. Dále se věnuje józe pro seniory, těhotné a děti. Samozřejmostí je klasická jóga, ať už Hathajóga či Vinyása. Eva miluje Prana Vashya jógu, což je dynamický styl jógy vhodný pro zdatnější osoby a sportovce. 

A  čím jí jóga oslovila? Zprvu ji přitahovala dynamika a kontrola v přechodech, náročné pozice. Dnes ji přitahuje porozumění vlastnímu tělu a mysli. Vše je najednou jednodušší, krásné okamžiky nejsou krásné, ale úžasné. Naopak negativní události v sobě mají vždy něco pozitivního, a na to je třeba se soustředit. Nic se neděje bez příčiny, vše má své opodstatněné důvody. Jóga Evu naučila přijímat věci takové, jaké jsou. 

Eva dává do svých lekcí nejen nasbírané znalosti, zkušenosti a empatii, ale věnuje Vám i kousek sama sebe. Řídí se především intuicí, což se jí mnohokrát osvědčilo, ráda poradí a pomůže. Pracuje na poloviční úvazek v oblasti Lidských zdrojů a moc dobře ví, co obnáší klasická práce, a proto se snaží ve svých lekcích udělat maximum pro spokojenost klientů.

Ráda čte – její nejoblíbenější knížkou je Dalajlámova kočka od Davida Michie, občas píše články pro časopisy – např. DIALOG, který vydává společnost Braun Medical. Kromě cvičení jógy pravidelně plave, protože tato činnost, které říká meditace v pohybu, ji nabíjí stejně jako jóga.

Eva vede kurzy:

 • Klasická jóga – Hathajóga, Vinyása, Jóga pro zdravá záda
 • Hormonální jóga 
 • Jóga pro děti
 • Jóga pro seniory
 • Jóga pro těhotné

Veronika Kmochová

Lektorka

 

Veronika je dlouholetá nadšená lektorka jógy, dechových cvičení a lekcí pro zdravá záda. Její první učitelka, původem z Mongolska jí naučila, že jóga je zábava a má se prostě žít. Tuto vizi svým klientům předává již od roku 2009. Kromě několikaleté privátní výuky u mongolské lektorky Veronika absolvovala i české  jógové školy a seminář u indického učitele. Od roku 2016 se pravidelně účastní retreatů horského taoistického umění Kouk – sundo pod vedením korejských mistrů. 

Kromě jógy se Veronika věnuje unikátní dechové sestavě Relaxační dýchání  a vede worskhopy Na vlně dechu, kde učí klienty využívat svůj dech k podpoře zdraví a lepšímu zvládnutí každodenních situací.

Lekce Cvičení pro zdravá záda jsou kombinací jógy, pilates a posilování na velkých a malých míčích, kde se vždy užije hodně legrace.

Masáže jsou pak logickým doplňkem aktivit s cílem pomoci unavenému tělu a mysli lépe zregenerovat po vykonané  fyzické či duševní práci.

Cílem lekcí, ať jógy, zdravých zad či dechových cvičení, je naučit klienty poznat lépe své tělo, pochopit, co nám říká a umět je používat se vší odpovědností k sobě sama.

Veronika vede kurzy:

 • KLASICKÁ JOGA – HATHA JÓGA, FIT JÓGA, JIN JÓGA
 • DECHOVÉ SEMINÁŘE
 • CVIČENÍ PRO ZDRAVÁ ZÁDA
 • REKONDIČNÍ MASÁŽE A BAŇKOVÁNÍ

  Blanka Brávková

  Lektorka

  “Jmenuji se Blanka a od malička miluji přírodu a toulání se lesem. V přírodě si silně uvědomuji pocit bezpečí, klidu a propojení. V období dospívání jsem se potkala s nemocí a smrtí své maminky a to mě pak často vedlo k dotazování se, co je podstatou bytí. Vydala jsem se na toulky světem a poznávala samu sebe v rozmanitých životních situacích.Nakonec jsem se vrátila z cest zpět do Čech a tentokrát jsem pocítila touhu usadit se. Po narození syna jsem se začala zajímat o jógu a rozpomenula si, že jsem už jako dítě prováděla spontánně často jógové pozice, aniž bych o józe něco věděla.

  Je mi 45 let a  praktikuji jógu již 12 rokem a jsem lektorkou Klasické hatha-jógy, certifikovanou lektorkou jógové Hormonální terapie podle Dinah Rodrigues pro ženy a lektorkou Těhotenské jógy.

  Dávám přednost cviční a protahování těla spíše v pozvolnějším a jemnějším provedení. Nejde mi tolik během hodin o to, aby jste dali, jak já říkám nohu za hlavu, ale především o jemné protažení, uvolnění a navození příjemného pocitu ze cvičení a následné zklidnění mysli.

  A co mám ráda? ….Teď a tady. Chatu v lese, lesní louku, byliny, dobrou polévku, staré domy, dřevěnou podlahu, moudrost mého syna, úlevu, nadhled a povolení napětí těla po józe. Těším se na Vás Blanka.”

  Blanka vede kurzy:

  • hormonální jóga 
  • KLASICKÁ JOGA – HATHA JÓGA, FIT JÓGA, JIN JÓGa
  • CVIČENÍ PRO ZDRAVÁ ZÁDA

   Renáta Jamborová 

   Lektorka

   “Milí… Jmenuji se Renáta, jsem učitelka jógy zejména hatha jógy 2. a 3. třídy, power jógy, vinyasa flow jógy, gravid jógy, core jógy, jóga zdravá záda, jóga pro maminky po porodu, baví mě Prana vasha jóga, emoční jóga, dětská jóga. Více se zaměřuji na šamanské meditace a různé relaxační cesty a techniky.

   Nyní jsem studentem na PVŠPS, psychologie mě velmi zajímá už proto, že mám 5 děti a z toho 2 děti adoptované z dětských domovů. Zajímá mě období puberty a ráda bych nejen svým dětem lépe rozuměla. Mému nejmladším synovi je 2,5 roku, takže se ráda vracím do dětské říše fantazie.

   Jógu jsem poprvé poznala přibližně před 12 lety. Díky této cestě poznávám samu sebe a tím jak přijímám i své nedokonalosti, stíny, které jsem dlouho popírala jsem na cestě k sebepřijetí a k opravdové sebelásce. Jak říkám, jsem stálým studentem ve škole zvány Život.

   Jako další zásadní doporučení pro sebepřijetí vnímám laskavost a nehodnotit druhé. Soudit druhé je hrozně nefér.

   Prohlubuji v lekcích praxi pránájámy a nově vedu i praxi sebeléčení, kdy s pomocí pozornosti na určité body v těle jsme schopni se léčit.”

   Renáta vede kurzy:

   • dynamická jóga – core jóga, power jóga, vinyasa flow jóga
   • emoční jóga 
   • jóga pro ZDRAVÁ ZÁDA
   • relaxační techniky
   • GRAVID JÓGA A CVIČENÍ PRO MAMINKY PO PORODU

    Spojuje nás přesvědčení, že zdravý pohyb a klidná mysl významně přispívá ke šťastnému a spokojenému životu.

    Pojďme rozpohybovat vaši firmu

    Napište nám

    Tyto úžasné společnosti popdorují naše poslání přinést zdravý pohyb na pracoviště!

    Nabízíme

     

    Terapie pohybem s.r.o.

    Pražská 629, 152 00 Praha 5

    IČO: 08004439
    DIČ: CZ08004439

    Společnost je zapsaná pod spisovou značkou C 311399 vedená u Městského soudu v Praze